У вас попросили гроші у борг а відмовити не зручно чи боїтеся залишитися без власних заощаджень? Найкращім виходом з цієї ситуації стане для вас розписка про отримання коштів.
Що таке розписка?
Розписка – це документ, який підтверджує передачу й одержання грошей від однієї особи до іншої.
Отже, як грамотно написати розписку?
Розписка пишеться власноруч, у такому випадку у боржника не буде можливості посилатися на те, що він нічого не писав.
Цей документ повинен містити в собі наступну інформацію:
1) Найменування документу: «Розписка»;
2) Дата та місце укладення розписки;
3) ПІБ, паспортні дані,ідентифікаційний код, адресу реєстрації та фактичного місця проживання боржника та особи, якій дають розписку;
4) Сума боргу в цифрах та прописом;
5) Зазначення дати: числа, місяця і року, до коли має бути повернено борг;
6) Підпис боржника.
При наявності свідків, які підтверджують факт передачі грошей, необхідно зазначити їхні паспортні данні, місце фактичного проживання, ідентифікаційний код, та обов’язково вони повинні підписатися у розписці.
Зверніть увагу! Розписка пишеться в одному примірнику, вона не повинна містити виправлень, та не підлягає нотаріальному посвідченню, оскільки розписка, не посвідчена нотаріусом, має повну юридичну силу.
Якщо боржник відмовляється сплачувати борг, цей документ може бути прийнятий в суді як доказ, але юридична сила розписки залежить від її грамотного складання.
Важливо! Після сплачення боргу розписку необхідно повернути боржнику.
Увага! Слід пам’ятати, що надання грошей під розписку не є 100 % захистом від недобросовісних боржників.
Більшеінформаціїщодовикористання та захистусвоїх прав у повсякденномужиттіможнадізнатисязавдякизагальнонаціональномуправопросвітницькому проекту МіністерстваюстиціїУкраїни«Я МАЮ ПРАВО!».
В рамках проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами.
Детальнішу інформацію про проект «Я МАЮ ПРАВО!» на сайті prаvo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи надання безоплатної правової допомоги).
За правовимиконсультаціями та юридичноюдопомогоюможназвернутися до Роздільнянського місцевого центру з надання БВПД за адресою: м. Роздільна, вул. Незалежності, 2. тел.: (04853) 50 366; (04853) 50 443
Олена Гун начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання БППД